Sport

Bardzo duże przeżycia w finałowej batalii turnieju Ligi Europy! CF Villarreal pobił zespół Czerwonych Diabłów oraz sięgnął po puchar!

Nie da się ukryć, że bardzo duża liczba piłkarskich wielbicieli wyczekuje na finałowe mecze najchętniej oglądanych rozgrywek. Mistrzostwa europejskie wystartują już niedługo, co znaczy iż będziemy widzami dużej ilości meczów piłkarskich. Jednak przed tym jak to wydarzy się na na oczekują finały w najbardziej rozpoznawalnych zespołowych rozgrywkach. Znamy już triumfatora tych zmagań, gdyż jeden z finałowych pojedynków za nami. Oczywiście mówimy tutaj o turnieju Ligi Europejskiej. Po rozgrywce finałowej Ligi Europejskiej nadejdzie czas na odkrycie triumfatora w Champions League, jednak obecnie chcielibyśmy skoncentrować się na tych pierwszych zmaganiach. Naprzeciw siebie stanęły drużyny Villarreal oraz Manchesteru United. W meczu finałowym obecność tych dwóch ekip znaczyła, że na wielbicieli piłkarskich czekało wspaniałe widowisko. I w rzeczy samej pojedynek ten był serio genialny.

Świetnie brać pod uwagę to, iż finałowy mecz turnieju europejskiej ligi był grany na obiekcie ekstraklasowej Lechii w naszym kraju. Nie ma żadnych wątpliwości do tego, że to jest duży zaszczyt dla naszego kraju, iż mieliśmy okazję przywitać dwie tak uzdolnione zespoły. Emery Unai jest selekcjonerem ekipy CF Villarreal i jest rozpoznawalny z tego, że potrafi święcić triumfy w finałowych pojedynkach zmagań Europa League. Prowadzony przez Unai'a Emery'ego zespół nie był faworytem bukmacherów w starciu z United z Manchesteru, lecz to właśnie zawodnicy Villarreal CF strzelili gola numer jeden w tym spotkaniu. Solskjaer'a piłkarze wykorzystali okazję by skutecznie odpowiedzieć. Pojedynek się zakończył wynikiem remisowym i dlatego arbiter prowadzący mecz musiał zaprosić zawodników na 30. minutową dogrywkę. Piłkarscy wielbiciele podczas trwania dogrywki nie mieli możliwości oglądać trafień i dlatego arbiter zaprosił piłkarzy na konkurs rzutów karnych. Powinniśmy mieć świadomość tego, iż konkurs jedenastek to loteria. Lepszą drużyną w meczu tym się okazał Villarreal trenowany przez Emery'ego Unai'a, który triumfował wynikiem 11:10. Naprawdę bardzo dobry był to konkurs rzutów karnych. Przestrzelenie jedenastki przez Davida de Gea, czyli bramkarza Manchesteru United zaważyło o triumfie hiszpańskiego zespołu.