Wielkimi krokami nadchodzi premierowy dzień nowej konsoli PlayStation5

Już w roku poprzednim zapowiedziano, iż w bieżącym roku Sony ukaże graczom swoją nową produkcję - PS5. W tej chwili na rynku dalej propagowana okazuje się poprzednia wersja konsoli i nic nie wskazuje na to, aby zainteresowanie nią mogło się zmniejszyć. Mimo wszystko japońska firma zdecydowała się na wytworzenie konsoli do gier nowszej generacji, przez co konsumenci niecierpliwie jej oczekują.

Najnowsze zastosowania technologii w PlayStation 5

Firma Sony kilka razy pokazywała, iż bywa pionierem na rynku oraz potrafi zdziwić fanów. Poprzednia konsola, PS4, zawiesiła naprawdę wysoko poprzeczkę konkurencji - to wszystko dzięki totalnie nowatorskiej jakości, której poprzednio nie przedstawiła żadna inna firma. Naprawdę czułe kontrolery, gry nowszej generacji, graficzne efekty - konsumenci bez cienia wątpliwości ucieszyli się na tego typu wszystkie szczegóły i przez to teraz PS4 okazuje się być najlepiej sprzedającą się konsolą w historii.

Oczywiście nie obyło się bez problemów na starcie - firma Sony zamierzała podnieść różnego rodzaju granice technologiczne (co w rezultacie im się udało), aczkolwiek dzień premiery oraz przedpremierowe prezentacje PlayStation 4 zrodziły różne uczucia. Konsumentom, którzy byli przyzwyczajeni do świetnej konsoli PS3, nie do końca odpowiadały na przykład kontrolery, gdyż na starcie wyglądały na dosyć niewygodne przy grze. Ostatecznie pady mają zasadniczo inną formę, lecz kłopotem się okazał pierwotny wypust konsoli PS4. PlayStation 4 nadmiernie przegrzewała się, sprzęt był w stanie również sam się resetować.

Aczkolwiek po czasie i poprawkach wdrażanych na bieżąco, okazało się, że mimo wszystko firma Sony podąża w dobrym kierunku, a wypuszczona konsola zyskała miano topowej. Aczkolwiek nie byłoby to możliwe, gdyby nie gry, które sporo ludzi wspomina niesamowicie sentymentalnie.

A czy PS5 się okaże podobnym osiągnięciem?

Na pewno każdy człowiek i fan ciekawostek technologicznych ze zniecierpliwieniem oczekuje na ukazanie się nowej konsoli do gier. Firma Sony potwierdziła, że gierki poznane na PlayStation4 będą działały na przyszłej konsoli (mimo wszystko nie zadziała na odwrót, co wielu graczom się nie podoba). Pojawiają się w tej chwili pierwsze informacje o kłopotach z pre orderami - rzekomo japońska firma nie może się wyrobić z produkowaniem, jednak nie można mieć pewności, czy nie są to aby tylko fałszywe plotki. W Internecie wyskakują się następne informacje także o tym, że PlayStation5 posiada podobno kłopoty z jakością obrazu 4k. Mimo tego i w tym przypadku pewne nie jest, jak jest naprawdę. Detali dowiemy się w momencie premierowego ukazania się konsoli, tj. 19 listopada 2020.