Woodstock 2018

Po raz pierwszy największy i jeden z najbardziej popularnych festiwali w naszym kraju, odbył się jako Pol'and'Rock Festival. Niegdysiejszy „Przystanek Woodstock”, który dumnie nosił tę nazwę od 1995 roku, zmienił ją poprzez względy prawne. Tego roku jeden z najpiękniejszych festiwali na świecie odbywał się 24 raz. Aż 15 razy Pol'and'Rock Festival organizowany był w Kostrzynie nad Odrą i co roku ściąga ogromne rzesze fanów muzyki i magicznego klimatu tego festiwalu.

Historia Pol'and'Rock Festival jest długa, a sam festiwal przechodził wiele zmian i zwiększał swoją jakość z upływem czasu. Na jego rozwój wpływało zarówno rosnące zainteresowanie miłośników muzyki, ale również, coraz większa liczba sponsorów festiwalu. Dzięki temu festiwal wydłużył liczbę dni z początkowych dwóch na trzy, zwiększyła się liczba występów gwiazd zagranicznych oraz ilość fanów muzyki zainteresowanych festiwalem. Od dłuższego czasu liczba „woodstockowiczów” waha się między 300 a 750 tysięcy. Wejście na festiwal jest całkowicie darmowe, ale mimo to, każdy może się tam czuć bezpiecznie, dzięki pilnującym porządku służbom, wspierane przez wolontariuszy nazywanych „Pokojowym Patrolem”.

Festiwal ten nie jeden raz startował w konkursach mających na celu wyłonienie najciekawszych światowych i europejskich festiwali. Organizacja odbywa się na najwyższym poziomie. Ale to nie jest wszystko, co jest doceniane przez jego uczestników. Ludzie, którzy co roku od wielu lat są uczestnikami Pol'and'Rock Festival cieszą się przede wszystkim niezwykłym, panującym na nim, klimatem i atmosferą wypełnioną wzajemną akceptacją i radością. Festiwal ten jest miejscem, pozwalającym na bezgraniczną i bezpieczną zabawę przy pięknej muzyce. Dzięki Akademii Sztuk Przepięknych, która organizuje różne warsztaty i spotkania, uczestnicy mogą porozmawiać z ciekawymi osobami, zrelaksować się dzięki medytacji oraz pogłębić wiedzę z przeróżnych dziedzin nauk.

Jednego można być pewnym – festiwalowy klimat i wspaniałe momenty na "woodstockowym polu" są warte przeżycia. Istnieje ogromna szansa, że jadąc tam po raz pierwszy, również zostaniesz fanem festiwalu i powrócisz na Pol'and'Rock w następnym roku!

Zostaw komentarz