Wiadomości

Wybory prezydenta w Stanach Zjednoczonych zaczną się już za chwilę

W roku bieżącym Ameryka zagłosuje na przyszłego prezydenta. W tym momencie tę funkcję odbywa Donald Trump i oczywiście ubiega się on o ponowny urząd. Jednak konkurenci również się starają i na kilkadziesiąt dni przed wyborami jest możliwość zapoznać się z sondażami. Jak prezentuje się sytuacja na chwilę obecną? Szanse którego kandydata są największe? W porównaniu z ostatnimi wyborami, najpoważniejszy rywal Donalda Trumpa ma zdecydowanie lepsze wyniki.

Przedstawiciel partii Demokratów, Joe Biden, prezentuje ponad 7 procent przewagi nad teraźniejszym prezydentem Ameryki. Jednak sztab wyborczy Donalda Trumpa nie rozpacza i nie sądzi, by teraźniejsze badania przedstawiały nadchodzący rezultat głosowania. Podczas ostatniego głosowania sytuacja była nieco podobna - była sekretarz stanu w ostatnim głosowaniu także przodowała, ale ta przewaga nie okazała się aż tak duża. Było to tylko 2,3 pkt proc. Mimo iż Hillary Clinton miała przewagę a także dostała większą ilość głosów, biorąc pod uwagę całe Stany, przegrała wybory z obecnym prezydentem.

Ciekawe jest to, że w Stanach nie stanowi o ilość poszczególnych głosów nie decyduje o wyniku. Najważniejszy będzie głos elektorów - w każdym stanie określona jest ich liczba i uzależniona jest ona od liczby mieszkańców w danym stanie. Aktualnie walczy ze sobą głównie kilka stanów - Wisconsin, Michigan, Floryda, Arizon oraz Pensylwania.

W każdym z wymienionych stanów panuje inna sytuacja. W części stanów przoduje Trump, w innych stanach kandydat Demokratów. Sytuacja zatem nie będzie przewidywalna. Wszystko oczywiście będzie zależeć od przeważających nastrojów w danym miejscu - zdarzyć się może, że ludzie przedstawiają typowo republikańskie postawy, a gdzieniegdzie są to demokratyczne poglądy. Mimo to nawet w stanach ogólnie republikańskich w ostatnim czasie pozachodziły ogromne zmiany. Sporo dzięki nowym mieszkańcom, którzy przedstawiają dosyć liberalne postawy, a decydują się przeprowadzić przez tanie mieszkania. Podobne głosy mogą mieć ogromny wpływ na powołanie następną głowę kraju.

A jakim sposobem wyglądać będą wybory w czasie koronawirusa? Przez epidemię głosowanie będzie wydłużone, gdyż rozpoczynają się nawet za niedługo. Zdecydowana liczba obywateli się zdecydowała oddawać swój głos poprzez korespondencję.

Należy zatem poczekać na dalszy rozwój sytuacji - wziąwszy pod uwagę wybory w 2016 roku, nic nie jest do końca stuprocentowo pewne więc kierowanie się publiczną opinią może okazać się błędne.

Zostaw komentarz